Winner of the Ipad Air donated by the Jefferson County Technology Department Landon Raines
Junior Students of the Year Courtney Worley and Reece Watkins
Sophomore Students of the Year Erica Roach and Cody Stephens
Freshman Students of the Year Karissa Long and Grady Hicks
Wellness Student of the Year Alexia Hutsell
AP World History Student of the Year Grahm Hicks
AP US History Awardees Dylan Fox and Kaitlyn Knight
AP Human Geography Award winner Irene Ahn and AP Microeconomics Award Winner Laruen Eccles
Honors Biology 1 Outstanding Students Irene Ahn, Rebecca Finchum, Abigail Worley, and Hunter Owens
Honors Physics 1 Student of the Year Nolan Byrd
AP Chemistry Student of the year Kaitlyn Knight and AP Environmental Student of the Year Christan Keener
Outstanding Achievement in Honors Chemistry 1 Back: Cody Stephens, Samantha Richards, and Harrison Linsley Front: Erica Roach and Eimy Hurtado Quiroz
Outstanding Achievement in Honors Pre-Cal Nolan Byrd, Kaitlyn Knight, and Lauren Eccles
Outstanding Achievement in Geometry Lauren Eccles, Madison Williams, Harrison Linsley, Cody Stephens, and Marissa Brown
Top Students in Honors Algebra 2 Nathan Seal, Seunghui Kim and Lauren Eccles
Outstanding Achievement in Honors Algebra 1 Jacob Knight and Michael Blomeberg
Visual Arts Students of the Year Marissa Brown and Jake Cox
Outstanding Band Students Madyson Pickens, Samuel O'Hare, and Kieran Scruggs
Outstanding Performance in French Vanessa Dotson
Yearbook Underclass Student of the Year Dylan Fox
English 11 Top Students Brant Adams, Kathryn Justice, and Samuel Turley
Honors English 10 Top Students Yehoon Ahn, Marissa Brown, Lauren Eccles, Ariel Lane, Harrision Linsley, and Samantha Richards
Honors English 9 Top Students Rebekah Allen, Sarah Carmichael, Staci Mann, and Allie Walktke
JROTC Outstanding Cadet Awardees Ashley Collins and Cody Stephens with Lieutenant Colonel Greg Stephens, Senior Army JROTC Instructor
Outstanding Consumer Science Awardees Charles Hicks, Carrie Thiel, and Joshua Finchum with teacher Annette Stooksburry
Marketing Award Lily Cooze
Business Students of the Year John Turner and Hayden Douglas
Outstanding Performance in Technology Education Danuel Howard and Courtney Worley
Criminal Justice Outstanding Students Meghan Jones and Carrie Thiel
Automotive Student of the Year Skyler Hemple
2017 All State East Band Sera Landreth, Samuel O'Hare, and Kieran Scruggs
National Speech and Debate Representative Seth Ellsworth and advisor Bryan McCampbell
Forensics - Qualifiers to compete in National Individual Events Tournament of Champions: Seth Ellsworth, Kaitlyn Knight, Kristen Pullen, Skylar Plasencia, and Advisor Bryan McCampbell
Community Service Award Winners Rachel Eccles and Lauren Eccles